Humor & ciekawostki

Sposób na promocję? Festiwal tytoniu.

Sposób na promocję? Festiwal tytoniu.

27.10.12 16:34 | Karolina Południowa

Lake City to dość niewielkie miasteczko w Południowej Karolinie, zamieszkiwane przez ledwie ok. 6,5 tys. osób. Co rok jest jednak o nim głośno za sprawą jedynego w swoim rodzaju wydarzenia - Festiwalu Tytoniu.

Gospodarka Lake City zdominowana jest przez produkcję tytoniu. Wszystko zaczęło się końcem XIX wieku, a już niedługo później lokalny rynek tytoniu stał się jednym z dwóch największych i najlepiej prosperujących w obrębie stanu Południowa Karolina.

W Lake City wszystko zaczęło krążyć wokół tytoniu, toteż powstał South Carolina Tobacco Festival, Kolejne edycje cieszyły się coraz większą popularnością, a ostatnie to już naprawdę duże imprezy, sowicie wspierane przez miejscową izbę handlu. Edycję 2010 uświetnił znany amerykański piosenkarz rockowy Uncle Kracker. Muzycznie z festiwalem najbardziej kojarzy się jednak gospel.

Tegoroczna edycja festiwalu odbyła się pomiędzy 13 a 16 września. Wystąpili m.in. Band of Oz, Blue Ridge Junction czy St. James Gospel Choir. Największą gwiazdą jest jednak tytoń. A co porabiają festiwalowicze poza słuchiem muzyki i paleniem tytoniu? Mniej więcej coś takiego jak na poniższym filmiku:) 

 
Jeśli będziecie mieli ochotę wybrać się na przyszłoroczną edycję radzimy odwiedzić stronę miejskiej izby handlowej lakecitysc.org. Festiwal Tytoniu to dobry pretekst, by odwiedzić to małe urocze miasteczko.
 
Południową Karolinę i związane z tym stanem artykuły i ciekawostki znajdziesz na mapie stanów USA.
comments powered by Disqus