Humor & ciekawostki

Diabelskie Jezioro i jego anielskie widoki

30.09.12 10:58 | Wisconsin

Diabelskie Jezioro (ang. Devil's Lake) w stanie Wisconsin to bez wątpienia jedna z najciekawszych naturalnych atrakcji stanu. Wisconsin znane jest ze swoich licznych parków wodnych i rzek. Diabelskie Jezioro wciąż jednak wyróżnia się na mapie turystycznych atrakcji. Miejsce corocznych świąt indiańskiego plemienia Winebagów, którzy nadali mu jego uroczą nazwę to dziś gratka dla miłośników pływania, wspinaczki, długich spacerów na świeżym powietrzu połączonych z podziwnianiem przyrody, jazdy na rowerze, łowienia ryb, łódek, kempingów, a oferuje także szereg zimowych atrakacji (m.in. trasy narciarskie).

Z Diabelskiego Jeziora o rzut beretem do pobliskiego Wisconsin Dells, cieszącego się dużą popularnością ośrodka parków wodnych. Cały kompleks to prawdziwa wakacyjna stolica Wisconsin, odwiedzana corocznie przez co najmniej kilka milionów turystów.

f-16 nad diabelskim jeziorem

F-16 nad Diabelskim Jeziorem

Diabelskie Jezioro to część Stanowego Parku Diabelskiego Jeziora (ang. Devil's Lake State Park). Więcej na temat jeziora możesz dowiedzieć się na stronie devilslakewisconsin.com.

Wisconsin i związane z tym stanem artykuły i ciekawostki odnajdziesz na mapie stanów USA.

comments powered by Disqus