O podróż do USA - artykuły

Independence Day

Independence Day

22.01.13 12:39 | USA na co dzień
Dzień Niepodległości obchodzony jest oficjalnie od 1941 roku, ale jego tradycja sięga XVIII wieku i czasów amerykańskiej rewolucji, kiedy to 13 kolonii stanęło do walki o wolność z Królestwem Wielkiej Brytanii. 4 lipca 1776 roku Kongres Kontynentalny podpisał Deklarację Niepodległości autorstwa Thomasa Jeffersona. Historyczny akt stał się symbolem narodzin amerykańskiej niepodległości, a jego sygnatariuszy nazwano ojcami-założycielami. Dziś Amerykanie świętują ten dzień biorąc udział w paradach, festiwalach, koncertach i pokazach sztucznych ogni, a o bohaterstwie przypomina wszystkim szereg najróżniejszych dzieł amerykańskiej kultury - pomników, muzeów, filmów, książek i piosenek.
Columbus Day

Columbus Day

17.01.13 05:03 | USA na co dzień
12 października 1492 roku, po dwóch miesiącach podróżowania i poszukiwania morskiej drogi do Chin i Indii, Krzysztof Kolumb dopłynął w końcu do wybrzeży Ameryki. Od początku XX wieku wydarzenie to obchodzone jest jako oficjalne święto państwowe w wielu krajach Nowego Świata, również w Stanach Zjednoczonych.
Memorial Day

Memorial Day

15.01.13 23:55 | USA na co dzień
Obchodzony w ostatni poniedziałek maja Dzień Pamięci to święto federalne, upamiętniające Amerykanów i Amerykanki, którzy polegli w czasie służby wojskowej dla kraju. Przez lata było czasem zadumy i wspomnień. Czasem, gdy ludzie w hołdzie żołnierzom ozdabiali groby kwiatami i flagami. Dziś popularność takich zwyczajów spada. Są jednak powody, by wierzyć, że Dzień Pamięci nie pójdzie w zapomnienie.
Labor Day

Labor Day

14.01.13 18:00 | USA na co dzień
W pierwszy poniedziałek września Amerykanie obchodzą Dzień Pracy czyli Labor Day. Jest on dedykowany społecznym i ekonomicznym osiągnięciom amerykańskich pracowników. To coroczny hołd, jaki naród składa tym, którzy przyczyniają się do poprawy dobrobytu kraju i dbają o to, by rósł w siłę.
Amerykańskie święta państwowe

Amerykańskie święta państwowe

09.01.13 13:47 | USA na co dzień
Co roku Amerykanie obchodzą co najmniej 10 świąt państwowych – dni wolnych od pracy oficjalnie uznawanych przez rząd federalny. Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto znać te święta. Po pierwsze – wiąże się z nimi mnóstwo ciekawych wydarzeń także dla zagranicznych turystów, po drugie – część z nich to jakby historia Stanów Zjednoczonych w pigułce. Pozwalają lepiej zrozumieć amerykańskie dzieje i kulturę. Ostatni powód, odrobinę bardziej przyziemny - jako amerykańskie święta obchodzone są także przez ambasady i konsulaty. Warto wiedzieć, kiedy na pewno nie można liczyć na spotkanie w krakowskim konsulacie i warszawskiej ambasadzie. Nim przejrzycie tabelę, polecam lekturę poniższych porad. Pozwolą jeszcze lepiej zorientować się w specyfice świąt federalnych.
Ciekawe miejsca na grudniową podróż do USA

Ciekawe miejsca na grudniową podróż do USA

01.01.13 09:30 | Wyjazd do USA | Pensylwania
Na koniec roku mamy dla was krótki artykuł o miejscach w Stanach Zjednoczonych, które szczególnie warto odwiedzić w grudniu. Może przyda się on wam w przyszłym, gdy będziecie planować podróż do USA? Grudzień to bezsprzecznie jeden z najlepszych i najbardziej popularnych miesięcy na wycieczkę do Stanów. Amerykańskie miasta w najróżniejszy sposób celebrują początek zimy, ale przede wszystkim święta Bożego Narodzenia i zakończenie roku. Każdy powinien znaleźć w USA idealne dla siebie miejsce, by spędzić te najważniejsze dla wielu dni kalendarza.
Budzimy duchy opuszczonych miast: Bodie, Kalifornia

Budzimy duchy opuszczonych miast: Bodie, Kalifornia

29.12.12 11:46 | Turystyka w USA | Kalifornia
W serii "Budzimy duchy opuszczonych miast" opowiadam o opuszczonych miastach na terenie Stanów Zjednoczonych. Nazywane w USA ghost towns, opuszczone miasta skrywają w sobie mnóstwo sekretów. To z jednej strony relikty minionej epoki, opowiadające historię dawnych Stanów, a z drugiej - miejsca budzące grozę. Właśnie dlatego cieszą się tak dużą popularnością wśród turystów.
Jak szukać prawnika imigracyjnego?

Jak szukać prawnika imigracyjnego?

05.12.12 11:50 | Wizy do USA
W poprzednim artykule dotyczącym prawnika imigracyjnego próbowałem znaleźć odpowiedzi na pytania, czy i kiedy potrzebna jest jego pomoc. Tym razem postaram się poradzić już przekonanym, że imigracyjny specjalista to właśnie to czego potrzebują. Gdzie powinienem szukać prawnika imigracyjnego? Na którego powinienem się zdecydować? Jak upewnić się w wyborze? Jakich prawników imigracyjnych powinienem unikać? Mam nadzieję, że po lekturze poszukiwanie pomocy imigracyjnego prawnika nie będzie dla ciebie terytorium niezbadanym.