O podróż do USA - artykuły

Hotele, motele, gospody... zakwaterowanie w USA

Hotele, motele, gospody... zakwaterowanie w USA

04.11.13 16:45 | Wyjazd do USA
Nie trzeba przekonywać, że zakwaterowanie to jedna z głównych kwestii, jaką musisz się zainteresować, gdy wybierasz się do Stanów Zjednoczonych - bez względu na to w jakim celu. Na szczęście w USA pochwalić się mogą niezliczonymi możliwościami wyboru hoteli, moteli, zajazdów itp. w bardzo różnych cenach. W tym artykule poznasz ich najważniejsze cechy oraz zapoznasz się z prostymi radami, jak na tym wszystkim zaoszczędzić.
 Amerykańskie Parki Narodowe: Crater Lake National Park

Amerykańskie Parki Narodowe: Crater Lake National Park

16.06.13 14:59 | Turystyka w USA | Oregon
Park Narodowy Jeziora Kraterowego fascynuje i elektryzuje od tysięcy lat. Zarówno malowniczymi widokami, jak i swoją historią. Nie ma na ziemi drugiego takiego miejsca, które łączyłoby niewiarygodny wręcz błękit toni wodnej, strome, sięgające niemal dwóch tysięcy stóp klify, bajeczne wyspy i brutalną wulkaniczną przeszłość. Indianie Klamath leżące w sercu parku jezioro uważają za święte. Według ich opowieści powstało ono w wyniku bitwy pomiędzy dwoma bóstwami, kiedy to uszkodzona została Góra Mazama.
Praca w USA - wizy

Praca w USA - wizy

08.04.13 19:24 | Praca w USA
Chciałbyś pracować w USA? Potrzebna ci więc wiza tymczasowa bądź zielona karta. Zapoznaj się z tym artykułem i dowiedz się więcej o najbardziej popularnych kategoriach wizowych dla zagranicznych pracowników.
Budzimy duchy opuszczonych miast: Centralia, Pensylwania

Budzimy duchy opuszczonych miast: Centralia, Pensylwania

21.03.13 20:29 | Turystyka w USA | Pensylwania
W serii "Budzimy duchy opuszczonych miast" opowiadam o opuszczonych miastach na terenie Stanów Zjednoczonych. Nazywane w USA ghost towns, opuszczone miasta skrywają w sobie mnóstwo sekretów. To z jednej strony relikty minionej epoki, opowiadające historię dawnych Stanów, a z drugiej - miejsca budzące grozę. Właśnie dlatego cieszą się tak dużą popularnością wśród turystów.
Czy American Precision Museum zdoła jeszcze powiększyć swą kolekcję?

Czy American Precision Museum zdoła jeszcze powiększyć swą kolekcję?

20.02.13 03:03 | Turystyka w USA | Vermont
Stany Zjednoczone urosły do miana potęgi w dużej mierze dzięki innowacji i dużym nakładom na technologie. Stały pęd ku coraz doskonalszym wynalazkom i american dream, który towarzyszył milionon przedsiębiorczym szukających sukcesu i uznania ludzi przyczynił się do szybkiego rozwoju Stanów Zjednoczonych na wielu płaszczyznach. USA stały się niemal synonimem nowoczesności, a ten niezwykły styl życia widoczny nie tylko w gospodarczych makrostatystkach, ale też na każdej main street*1 amerykańskich miasteczek zyskał miano american way*2. I choć różnie z tym dziś bywa, Stany wciąż plasują się w ścisłej światowej czołówce najnowocześniejszych krajów świata. Amerykańscy ustawodawcy walczą m.in. poprzez zmiany w systemie imigracyjnym o powrót do grona najbardziej innowacyjnych gospodarek. W międzyczasie warto rzucić okiem na ich dotychczasowe osiągnięcia na tym polu i odwiedzić American Precision Museum.